این کتاب بر اساس علمی ترین متدهای روانشناسی و مدیریت دنیا نگاشته شده است و تلاش شده با بهره گیری از مثال ها و داستان های جذاب پارسی لذت مطالعه یک کتاب پر کشش را داشته باشد. در سراسر این کتاب داستان های پر جذبه و مهمی از اساطیر فرهنگ و ادب پارسی، آورده شده و به اقتضای مطالب، زندگی کارآفرینان، دانشمندان، هنرمندان و ورزشکاران نام آشنای کشورمان سهمی در آن دارند.

کتاب “برنده باش؛ راهکارهای زندگی به روش آدم های بزرگ” در پنج فصل بسیار مهم نوشته شده است.

فصل اول: خودشناسی، اگر قرار است چیزی در شما تغییر کند ابتدا لازم است خودتان را بشناسید. باید ببینید اصلا نیاز به تغییر در شما وجود دارد یانه؟ با گذشته تان چگونه کنار می آیید؟ شخصیت شما چگونه است؟ چه استعدادها و توانایی هایی دارید؟ پاسخ این سوالها را که پیدا کردید. تازه آن وقت است که می توانید هدف گیری مناسبی برای آینده خود داشته باشید. در این کتاب ابتدا بر اساس متد شخصیت شناسی نئو ۵ تیپ شخصیت شما بررسی می شود. پرسشنامه هایی طراحی شده که با پاسخ به سوالات آن می توانید اطلاعات قابل قبولی از تیپ شخصیتی خود دریافت کنید. سپس بر اساس یکی از مهمترین و معتبر ترین روش های استعداد یابی دنیا (روش استعدادیابی دونالد کلیفتون) ۳۴ توانایی شما مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد. شما با پاسخ به سوالاتی که توسط موسسه معتبر گالوپ تحت عنوان توانمندیاب کلیفتون طراحی و اعتبار سنجی شده است. درصدی از توانایی خود را مورد سنجش قرار می دهید. هرچند این تمام ماجرا نیست، شما با خواندن این کتاب در می یابید چگونه افراد موفق ایرانی (هر کدام در زمینه خودشان) با بهره گیری از همین توانایی ها به موفقیت رسیدند.

فصل دوم: مهندسی آینده، اگر فصل خودشناسی و به خصوص استعدادیابی آن را با دقت مطالعه کرده باشید در خواهید یافت اکنون برای رویاپردازی و ترسیم آینده خود چه مسیری پیش رو دارید و می بایست به کدام سمت بروید. اگر جزء افرادی هستید که تا دیروز با خود می اندیشید هیچ هدفی در زندگی ندارید یا نمیدانید از آینده تان چه می خواهید، امروز و پس از خواندن این فصل ها دیگر چنین افکاری نخواهید داشت. اما مرز باریکی میان رویاپردازی و هپروت وجود دارد که اکثر ما گاهی دچار آن می شویم. به واقع نمی دانیم همین فکر کردن و رویا پرداختن (اگر در مسیر هدف گذاری آینده مان است) باید چه ویژگی ها و آدابی داشته باشد. در این فصل سعی شده طی فرآیندی سه مرحله ای مسیر مهندسی آینده برای خوانندگان تبیین شود.

فصل سوم: تغییر سبک زندگی. می دانم منتظر بودید الان نوبت به برنامه ریزی برسد اما باید بگویم گاهی تا شیوه زندگی مان تغییر نکند آینده مان هم تغییری نخواهد کرد. در این فصل که با مطالعه و مصاحبه زندگی بیش از ۳۰۰ انسان موفق ایرانی نگاشته شده مجموعا ۲۳ عادت مشترک در میان این افراد بیان می شود. اگر شما (هر تعداد) از این عادت ها را به زندگی روزمره تان اضافه کنید (به همان میزان) سبک زندگی خود را به سمت الگوی موفق زندگی آنها هدایت کرده اید.

فصل چهارم: برنامه ریزی؛ حالا که دانستیم در آینده چه هدفی را دنبال می کنیم و در این راه می بایست چه سبکی را در زندگی خویش اعمال کنیم نوبت به آن رسیده که طبق یک متد معتبر علم مدیریت، برنامه ریزی های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت خود را انجام دهید

فصل پنجم: اقدام، حالا شما تنها یک قدم تا موفقیت فاصله دارید و آن هم اقدام است. در این کتاب طی یک روش کاملا علمی و عملی ۶ قدم برای انجام امور روزانه به شما معرفی می شود. در صورتیکه هر روز این شش قدم را انجام دهید می توانید مطمئن باشید که راه درستی تا تحقق رویاهایتان طی می کنید.


 

2 پاسخ به “تنها، کسی است که کتاب نمی خواند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *