گفتگویی ساده و خودمانی با نویسنده ی کتابی که ممکن است زندگی مخاطبانش را تغییر دهد! دکتر حامد اسدیان آینده پژوهی است که این روزها کتاب «برنده باش» را روانه کتابفروشی ها کرده.

هشدار! این کتاب ممکن است زندگی شما را تغییر دهد.

این جمله مثل نواری که دور بسته اسکناس پیچیده شده، روی جلد یک کتاب خودنمایی می کند. از نویسنده اش می پرسم:

 معنی این جمله چیست:

کتاب «برنده باش» با عنوان فرعی “راهکارهای زندگی به روش آدم های بزرگ” توسط انتشارات «بهار سبز» چاپ و منتشر شده. در این کتاب با استفاده از متد دونالد کلیفتون نقاط قوت خود را پیدا می کنید و طبق تست های معتبر موسسه گالوپ توانایی های خود را می سنجید. همینطور خواهید دانست کدامیک از افراد موفق ایرانی با استفاده از استعداد مشابه شما به موفقیت رسیده اند. پس از آن با استفاده از روزآمد ترین متد مهندسی آینده، فردای خود را ترسیم خواهید کرد و با کاربردی ترین روش های برنامه ریزی برای تحقق آن آشنا می شوید. به نظر شما اگر کسی بخواهد آینده ای متفاوت داشته باشد نمی تواند از این کتاب کمک بگیرد؟

استفاده از افراد موفق ایرانی بعنوان مثال در این کتاب، توجه من را به خود جلب کرد. آیا برای همه استعدادها و توانایی های مورد اشاره از مثال های ایرانی استفاده کرده اید؟

بله. و نه تنها برای همه مثال ها بلکه می خواهم به شما بگویم برای نوشتن این کتاب زندگی بیش از ۳۰۰ انسان موفق ایرانی از جمله دانشمندان، کارآفرینان، ورزشکاران و هنرمندان را مطالعه یا با آنها مصاحبه کرده ام ویا حاصل مصاحبه هایشان را با دیگران خوانده و شنیده ام. جالب است بدانید علاوه بر توانایی هایشان، در یک پروژه پژوهشی مجموع ۲۳ عادت مشترک را میان این افراد موفق یافته ام که سبک زندگی آنها را ساخته است. من معتقدم خوانندگان هم لازم نیست فردی را بعنوان الگوی مشخص زندگی شان داشته باشند بلکه مهم این است عادت هایی را که افراد را به موفقیت مورد نظر رسانده بدانند و بکار گیرند.

مخاطب این کتاب چه کسانی هستند؟

به عقیده من هر کسی که بخواهد زندگی و آینده خود را تغییر دهد و به سوی رویاهای خود پرواز کند می تواند مخاطب این کتاب باشد. هر چند جوانان و دانش آموزان که در حال انتخاب آینده تحصیلی و شغلی شان هستند می توانند بهره ی خوبی از این کتاب ببرند. 

متدهای مورد اشاره در این کتاب تا چه حد معتبر هستند و خوانندگان چگونه توانایی خود را می سنجند؟

شما حتما موسسه بین المللی گالوپ را می شناسید. این موسسه یکی از معتبرترین موسسه های نظرسنجی در دنیا بشمار می رود که نتایج یکی از پژوهش های این موسسه نشان می دهد متد استعدادیابی آقای کلیفتون و همکاران بر روی بیش از دو میلیون فرد در جهان آزموده شده و تمامی افراد فارغ از دین و محل زندگی و سطح سواد، دست کم ۴ تا ۵ توانایی را در خود داشته اند. همانطور که هیچکس در جهان نبوده که همه ۳۴ توانایی را داشته باشد. در کتاب برنده باش برای هرکدام از توانایی ها ۱۰ سوال مطرح شده که مخاطبان به خود امتیاز می دهند و در پایان درصدی از توانایی خود را خواهند سنجید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *